top of page

Fotografia reportażowa czyli fotograf w środku wydarzenia.

Fotoreportaż to rodzaj fotografii, który opowiada historię obrazem. Jest to opowieść składająca się z serii spójnych zdjęć, która wprowadza odbiorcę w dane wydarzenie i dokładnie je opisuje.Celem fotografii reportażowej jest uwiecznienie ważnych momentów z wydarzeń i tego co naturalne, bez reżyserowania. Najważniejszym elementem są ludzie i emocje. Autentyczne i spontaniczne zdjęcia idealnie oddają prawdziwość wydarzeń i tworzą piękne pamiątki na długie lata.


Reportaż jest jedną z trudniejszych dziedzin fotografii. Wymaga on odpowiedniego przygotowania, zapoznania się z wydarzeniem i warunkami jakie będą panować w danym miejscu, a przede wszystkim ważna jest wiedza i dobra znajomość swojego sprzętu, żeby nie tracić czasu na długie dostosowywanie odpowiednich parametrów. W tej dziedzinie liczy się refleks i umiejętność przewidywania tego co może się za chwilę wydarzyć. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, aby nie przegapić najważniejszych i niezwykłych momentów.W fotografii reportażowej istotne jest żeby działać szybko i przemyślanie. Zadaniem fotografa jest uważne obserwowanie tego co dzieje się wokół niego, wyłapywanie najważniejszych momentów, emocji i uwiecznianie ich za pomocą zdjęć. Oprócz tego dobrze jest pozostać dyskretnym i w miarę możliwości robić zdjęcia w taki sposób żeby nikomu nie przeszkadzać.

Do wykonania fotoreportażu jest wiele okazji, najczęściej jednak spotykamy się z nią podczas:

  • eventów firmowych

  • jubileuszy,

  • wydarzeń sportowych,

  • akcji charytatywnych,

  • zakończeń budowy,

  • pikników,

  • wydarzeń tematycznych,

  • konferencji,

  • targów.


Profesjonalne zdjęcia reportażowe oprócz pamiątki, są również świetną wizytówką i pomogą zbudować wizerunek Twojej firmy. Fotografujemy nie tylko atmosferę panującą podczas wydarzenia, ale także samo miejsce oraz skupiamy uwagę na detalach. Takie zdjęcia wprowadzają niepowtarzalny klimat fotorelacji i są bardziej pozytywne w odbiorze.


Fotografia reportażowa to temat, który również poruszyliśmy w czwartkowym live. Cały czas dostępny jest na naszym Facebooku i YouTube. Przedstawiamy w nim jak wygląda praca fotoreportera, zaskakujące historie jakie napotykamy podczas realizacji i odpowiadamy na często zadawane pytania.

Comentários


bottom of page