top of page

Fotografia wnętrz, czyli jak zwiększyć sprzedaż i wynajem nieruchomości?Fotografia wnętrz to doskonała okazja żeby pokazać wnętrze kawiarni, restauracji, hotelu, lub miejsce swojej pracy. Zdjęcia wywierają mocne wrażenie na odbiorcy, dlatego warto zadbać o to, żeby było ono jak najlepsze. Profesjonalne fotografie wnętrz pomogą odwiedzającym mniej więcej zwizualizować sobie miejsce, które planują odwiedzić. Coraz więcej firm decyduje się na taką sesję, ponieważ w wielu branżach przekłada się to na znaczny wzrost liczby klientów, a przede wszystkim na wizerunek danego miejsca i samej firmy.


Zastosowanie fotografii wnętrz jest bardzo szerokie. Jest niezbędnym elementem podczas sprzedaży nieruchomości, ale także warto zadbać o profesjonalne zdjęcia kiedy oferujemy mieszkanie na wynajem lub kiedy chcemy dobrze zaprezentować jakiekolwiek inne miejsce. Dobrej jakości zdjęcia uwydatnią atuty lokalu i z pewnością zrobią dobre wrażenie na odbiorcy. Klientowi znacznie łatwiej jest podjąć decyzję, jeśli ma możliwość zobaczyć wcześniej miejsce w którym np. będzie nocował podczas wyjazdu lub w którym planuje skorzystać z jakiś usług.Do fotografowania wnętrz, zazwyczaj używa się obiektywów szerokokątnych, żeby uchwycić jak najwięcej. Trzeba jednak uważać żeby nie zniekształcić kadru, ponieważ w tej dziedzinie fotografii wygląda to po prostu niekorzystnie. W wielu sytuacjach niezbędnym elementem jest stabilny statyw, żeby móc nieruchomo ustawić aparat mniej więcej w połowie wysokości fotografowanego wnętrza. Wyjątkowo ważne jest także odpowiednie kadrowanie i pilnowanie geometrii, tak żeby linie pionowe i poziome były proste. Wtedy zdjęcie wygląda bardziej estetycznie i ułatwia to pracę, ponieważ nie ma konieczności korekcji perspektywy w postprodukcji.


Oprócz tego, ważne jest odpowiednie przygotowanie miejsca do sesji i zadbanie o dodatki, oświetlenie i czystość. Dzięki temu wnętrze i finalnie kadr będzie wyglądać bardziej zachęcająco. Przede wszystkim ważne jest żeby fotografowane miejsce nie było puste. W mieszkaniach dobrze jest umieścić dodatki i akcesoria, takie jak np. poduszki, zasłony, kwiaty czy różnego rodzaju inne ozdoby. Nadaje to przytulnego klimatu i sprawia, że klient od razu ma ochotę się wprowadzić. Warto jest też zwrócić uwagę na rozmieszczenie okien w danym pomieszczeniu. Pomoże to zaplanować o jakiej porze dnia najlepiej planować sesję zdjęciową w danej lokalizacji, aby wpadające przez okna światło dzienne zbudowało nam klimat.


Comments


bottom of page