Rozwój sprzętu fotograficznego i filmowego z roku na rok zadziwia. Wszelkie nowinki technologiczne są praktycznie od razu wykorzystane w różnych branżach do zadań, które wcześniej, nie były osiągalne lub powszechnie dostępne. Idealnym przykładem jest branża nieruchomości, która niezwykle często wykorzystuje sprzęt foto/video do jeszcze lepszych materiałów prezentujących ich oferty wynajmu i sprzedaży nieruchomości.
Chyba każdy zgodzi się z tym, że zdjęcia z perspektywy lotu ptaka robią niesamowite wrażenie. Za pomocą drona jesteśmy w stanie pokazać dany obiekt w szerokiej perspektywie bez konieczności wspinania się na najwyżej położone punkty w okolicy. Daje nam on możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc, które często są po prostu niemożliwe do zobaczenia na własne oczy.
Przed powstaniem dronów możliwość wykonania zdjęć z góry była możliwa jedynie dla osób lub firm dysponujących ogromnym budżetem będącym w stanie pokryć koszta wynajmu helikoptera wraz z pilotem. Takie możliwości miała jedynie nieliczna grupa, stąd publikowane zdjęcia z powietrza były czymś niesamowitym i niecodziennym. Dziś posiadanie drona mniej lub bardziej profesjonalnego już tak nie ekscytuje jak niegdyś. Bezzałogowy statek powietrzny nazywany w skrócie dronem dziś traktowany jest jako kolejne narzędzie do wykonania ujęcia z innej perspektywy w celu urozmaicenia całego materiału filmowego lub zdjęciowego.
Pilotowanie drona to bardzo odpowiedzialna czynność. Wymaga sporych umiejętności i uprawnień. Istnieją jednak takie drony, do których pilotowania nie trzeba posiadać żadnych licencji. Taki lot dronem jest legalnie dopuszczalny jednak obarczony wieloma ograniczeniami. Główne zasady takiego lotu to:
użytek prywatny, niekomercyjny
zakaz lotu nad skupiskami ludzkimi
lot w zasięgu wzroku
ograniczenia dot. maksymalnej wysokości lotu
Posiadanie licencji pilota drona otwiera wachlarz możliwości jeśli chodzi o wykorzystanie statku powietrznego do realizacji zleceń komercyjnych. Kwalifikowany pilot drona z uprawnieniami posiada jednak niewielkie ograniczenia dotyczące planowania i zgłaszania lotu z odpowiednim wyprzedzeniem. Konieczność zgłaszania lotu jest spowodowana względami bezpieczeństwa aby wykluczyć ryzyko np. kolizji z innym statkiem powietrznym. Są również miejsca lub sytuacje w, których nawet pilot z licencją nie będzie mógł legalnie wykonać lotu. Takim przykładem jest choćby teren lotniska lub jednostki wojskowej. Wiemy jednak, że spora część pilotów dronów nie posiada licencji a mimo to wykonuje loty ryzykując utratę drona i co gorsza poważne konsekwencję prawne.
Zdjęcia z drona najczęściej wykorzystywane są w branży deweloperskiej i turystycznej. Wykorzystuje się je głównie w ramach reklamy i promocji, ale są również bardzo pomocne podczas wizualizacji projektów budowlanych, czy w dostarczaniu informacji o dokładnym umiejscowieniu obiektu i pokazaniu jego okolicy.
Firmy z którymi współpracujemy, coraz częściej decydują się na taką usługę w celu uskutecznienia swoich kampanii reklamowych. Fotografie z perspektywy lotu ptaka robią ogromne wrażenie na klientach. Zdjęcia z drona są atrakcyjne, podkreślają profesjonalizm i przyciągają uwagę. Dodatkowo, umożliwiają zobaczyć obiekt dokładnie z każdej strony, co jest bardzo ważne i pomocne podczas sprzedaży. Najważniejszą cechą ujęć z góry za pomocą drona to dokumentacja fotograficzna na potrzeby tworzenia map i umiejscowienia domów, działek i innych nieruchomości w przestrzeni. Tego typu zdjęcia są również wykorzystywane przez projektantów budynków, którzy na podstawie samego zdjęcia działki są w stanie wykonać projekt wizualizacji budynku, który powstanie w przyszłości w fotografowanym miejscu.
Oprócz celów promocyjnych, drony równie dobrze sprawdzą się przy fotografowaniu pięknych krajobrazów, zabytków, a także podczas różnego rodzaju wydarzeń. Dzięki temu, że są niewielkich rozmiarów, bez problemu mieszczą się między budynkami i innymi małymi przestrzeniami. Takie ujęcia zapewnią niesamowite kadry, które na co dzień są niedostępne dla ludzkiego oka.
Media_Company wykorzystuje drona do realizacji:
zdjęcia i filmy działek na potrzeby projektów wizualizacji przyszłych inwestycji
dokumentacja fotograficzna i filmowa etapów projektów budowlanych.
fotografia obiektów turystyczno-hotelowych do celów reklamowych.
zdjęcia i filmy dla branży nieruchomości na potrzeby prezentacji nieruchomości i umiejscowienia na mapie.
zdjęcia grupowe dla firm posiadających duża liczbę pracowników.
zdjęcia i relacje video z eventów, imprez masowych np. koncerty, imprezy plenerowe, wydarzenia kulturalne, rajdy, targi.
filmy techniką time-laps pokazującą etapy realizacji projektów budowlanych.
Comentários