top of page

Jak ważna jest FOTOGRAFIA PRODUKTOWA w prowadzeniu sklepu internetowego?

W dzisiejszych czasach firmom, które sprzedają swoje produkty przez Internet, bardzo ciężko jest funkcjonować bez fotografii produktowej. Sprzedaż internetowa jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form zakupów, dlatego dobrej jakości zdjęcia produktowe to podstawa. Ważne jest żeby zdjęcie fotografowanego obiektu oddawało jego rzeczywisty wygląd, ponieważ klient nie może go fizycznie zobaczyć ani dotknąć. Wyróżniamy trzy główne rodzaje fotografii produktowej:

  • packshoty, czyli produkty na jednolitym tle, najczęściej białym,

  • zdjęcia stylizowane, czyli produkt umieszczony w otoczeniu innych elementów,

  • zdjęcia reklamowe, czyli przedstawienie produktu w jakiejś przestrzeni czy sytuacji, często z udziałem modela lub modelki.
Packshot to totalny must have wśród producentów i sklepów internetowych. Obecnie jest to najpopularniejszy sposób prezentacji produktu w e-sklepach, a także najchętniej wybierany przez naszych klientów. Niektóre serwisy, jak np. Allegro, mają określone standardy i wymuszają prezentacje produktów właśnie w takiej postaci. Packshot jest najprostszą formą, najbardziej czytelną i skupiającą uwagę kupującego na produkcie.

W fotografii produktowej największym wyzwaniem jest odpowiednie oświetlenie produktu. Istotne jest, aby zdjęcie całości prezentowało się jak najbardziej atrakcyjnie, nie zapominając przy tym o uwydatnieniu detali.


Z doświadczenia wiemy, że klient zawsze chętniej wybierze produkt, który ładnie się prezentuje i taki, który może dokładnie obejrzeć z każdej strony. Fotografia produktowa pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji, przyciągnąć uwagę klienta, a przede wszystkim zwiększyć sprzedaż bez dużego wkładu finansowego. Taka sesja sprawi również, że Twój sklep będzie wyglądał bardziej profesjonalnie.


Skontaktuj się z nami, a nasza ekipa dopasuje usługę do Twojego budżetu, tak żeby skutecznie wzbudzić zainteresowanie klientów i zostać zapamiętanym na dłużej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o fotografii produktowej?


Na naszym kanale YouTube, Facebooku i Instagramie w każdy czwartek o godzinie 20:00 prowadzimy live’y podczas których poruszamy tematy związane z fotografią i odpowiadamy na Wasze pytania. Pod wpisem możecie zobaczyć naszą ostatnią transmisję, dotyczącą właśnie fotografii produktowej. Wspominamy o trudnościach, na które napotykamy podczas pracy, koszty takiej sesji zdjęciowej, co robić żeby zredukować niepotrzebne wydatki oraz wiele innych przydatnych rzeczy, których być może potrzebuje Twoja firma.
Comments


bottom of page