top of page

Film instruktażowy, czyli dlaczego lepiej coś wytłumaczyć za pomocą filmu?

Filmy instruktażowe świetnie sprawdzą się w przypadku kiedy mamy do przekazania jakąś wiedzę lub po prostu chcemy coś dokładnie zaprezentować lub wytłumaczyć. Coraz więcej firm z różnych branż decyduje się na takie filmy, ponieważ za pomocą obrazu i dźwięku odbiorca jest w stanie zrozumieć znacznie więcej.Zainteresowanie filmami instruktażowymi stale rośnie i często pełni funkcję reklamy, dlatego warto o nie zadbać w swojej firmie. Tworzenie takich filmów ma wiele zastosowań, najważniejsze jest żeby wystarczająco dobrze i zrozumiale wyjaśnić poruszaną kwestię.


W dzisiejszych czasach poszukując wiedzy w Internecie, żeby zobaczyć jak coś dokładnie wygląda, często szukamy informacji właśnie w formie filmu. Dotyczy to np. produktów, które planujemy kupić, ale także czynności, których nie potrafimy wykonać. Filmy instruktażowe są niezwykle pomocne jeśli wyjaśniają krok po kroku jak złożyć lub naprawić jakąś rzecz. Ze względu na obraz, forma wideo jest o wiele lepiej i szybciej przyswajalna. Dodatkowo, film wzbogacony o napisy lub dźwięk z omówieniem czynności jest bardziej zrozumiały niż np. instrukcja obsługi, która często napisana jest trudnym technicznym językiem.


Tego typu filmy świetnie sprawdzą się np. podczas szkoleń nowych pracowników w firmie, żeby przedstawić zasady bhp, wyjaśnienia jakiś zagadnień, prezentacji usług, ale także doskonale sprawdzą się w branży sprzedażowej, kiedy chcemy pokazać jak wygląda i funkcjonuje dany produkt.
Filmy instruktażowe przynoszą świetne korzyści dla firmy. Dzięki nim w oczach odbiorcy wyglądamy na bardziej profesjonalnych i posiadających wiedzę eksperta w danej dziedzinie, wzbudzając tym samym większe zaufanie. Oprócz tego ruch i dynamika skutecznie przyciągają uwagę odbiorcy i zwiększają jego zainteresowanie.Comments


bottom of page