top of page

Jak wygląda sesja zdjęciowa i jak się do niej przygotować?

Obecnie coraz więcej firm, a także osób prywatnych, decyduje się na wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej. Jest to świetna pamiątka na długie lata lub w przypadku firm – doskonały element kampanii reklamowej.


Profesjonalne sesje zdjęciowe są ciekawym uzupełnieniem dla marek, które posiadają już klasyczne zdjęcia produktowe. Fotografie z udziałem modela lub modelki ukazują naturalne środowisko przedstawianego produktu, sposób jego użytkowania, a przede wszystkim emocje jakie przy tym towarzyszą. Dzięki temu produkt jest zdecydowanie ciekawszy i przyjemniejszy w odbiorze, co jednocześnie przekłada się na większą sprzedaż.Takie sesje mają luźną formułę, można eksperymentować do woli. Wszystko zależy od tego, co chcemy przekazać poprzez zdjęcie. Najpierw zwykle dokładnie planujemy miejsce, czas i cel realizacji takiej sesji, a następnie dobieramy do tego wizaż, stylizację, rekwizyty, umowy, wymagane zgody, itp. Takie sesje wykonujemy w plenerze, studio fotograficznym lub innych atrakcyjnych przestrzeniach, np. na terenie Wrocławia.


W obecnych czasach coraz częściej również osoby prywatne zgłaszają się do wykonania profesjonalnej sesji zdjęciowej. Piękne zdjęcia zdecydowanie pozytywnie wpłyną na pewność siebie i wyróżnią się wśród selfie robionych telefonem. Fotograf wie o co zadbać podczas robienia zdjęcia, żeby pokazać nas w jak najlepszy sposób. Takie fotografie można później wykorzystać np. w CV, mediach społecznościowych, portfolio lub umieścić w pamiątkowym albumie.


Sesje zdjęciowe można również realizować na zasadach TFP, czyli z języka angielskiego „time for pictures”, co dosłownie oznacza „czas za zdjęcia”. Taka sesja odbywa się na zasadzie wymiany usług i jest to świetny sposób, aby poszerzyć swoje portfolio. Istotne jest, żeby umiejętności fotografa i modelki były mniej więcej na tym samym poziomie oraz żeby obie strony czerpały z tego współmierne korzyści.


Jak przygotować się do sesji zdjęciowej? O tym powiemy w najbliższym live, więc jeśli chcecie się dowiedzieć więcej, to koniecznie bądźcie z nami w czwartek o 20:00 na naszym kanale YouTube, Facebooku lub Instagramie!
Comments


bottom of page