top of page

Sesja biznesowa u klienta. Dlaczego, to dobry pomysł?

Sesja zdjęciowa biznesowa to specyficzny rodzaj fotografii, który koncentruje się na kreowaniu profesjonalnego wizerunku firmy lub przedsiębiorcy. W odróżnieniu od sesji portretowej, która zazwyczaj ma na celu uchwycenie indywidualnych cech i emocji osoby, sesja biznesowa jest zorientowana na komunikowanie wartości marki, jej kultury oraz profesjonalizmu. Celem jest nie tylko zaprezentowanie osób w atrakcyjny sposób, ale także ukazanie środowiska pracy, procesów i elementów związanych z działalnością firmy. Odpowiednio zrealizowane zdjęcia biznesowe służą jako narzędzie marketingowe, wspierające budowanie zaufania i profesjonalnego obrazu w oczach klientów, inwestorów oraz partnerów biznesowych. W związku z tym, podczas sesji biznesowej duży nacisk kładzie się na aspekty takie jak adekwatność ubioru, kontekst biznesowy oraz strategicznie wybrane lokalizacje, co odróżnia ją od bardziej osobistej i swobodnej natury sesji portretowej.

Sesja biznesowa
Sesja biznesowa

Sesja biznesowa w biurze klienta. Zalety:

 1. Autentyczność - Zdjęcia wykonane w naturalnym środowisku pracy mogą lepiej oddać atmosferę firmy i jej codzienne funkcjonowanie, co przekłada się na bardziej autentyczny wizerunek marki.

 2. Komfort pracowników - Pracownicy mogą czuć się bardziej swobodnie w znanej przestrzeni, co często przekłada się na lepsze, bardziej naturalne zdjęcia.

 3. Oszczędność czasu i kosztów - Organizacja sesji w miejscu pracy eliminuje potrzebę przemieszczania się pracowników do studia fotograficznego, co oszczędza czas i pieniądze. Brak dodatkowych kosztów wynajmu przestrzeni: Organizacja sesji w biurze klienta eliminuje potrzebę wynajmu dodatkowej przestrzeni, co może znacznie zmniejszyć koszty całkowite. Dzięki temu budżet przeznaczony na sesję można wykorzystać na inne aspekty, takie jak lepszy sprzęt lub zaangażowanie bardziej doświadczonego fotografa.

 4. Personalizacja - Możliwość wykorzystania elementów firmowych, takich jak logo, kolory korporacyjne czy specyficzne narzędzia pracy, co wzmocni wizerunek marki.

 5. Pokazanie procesów pracy - Możliwość zilustrowania specyficznych procesów pracy lub infrastruktury, co jest cenne zwłaszcza dla firm produkcyjnych lub technologicznych.

 6. Brak formalności związanych z wynajmem lokacji: Organizując sesję zdjęciową w miejscu pracy, firma unika konieczności załatwiania formalności, takich jak uzyskiwanie pozwoleń, zgód zarządców obiektów czy zabezpieczeń ubezpieczeniowych, które są często wymagane przy wynajmie przestrzeni zewnętrznych. To upraszcza proces planowania i pozwala skupić się na kreatywnych aspektach sesji.Wyzwania i minusy:

 1. Ograniczenia przestrzenne - Nie każde biuro dysponuje wystarczającą przestrzenią czy odpowiednio atrakcyjnym wnętrzem do stworzenia wysokiej jakości zdjęć.

 2. Zakłócenia w pracy - Sesja zdjęciowa może zakłócić normalne działanie biura, co może być problemem, zwłaszcza w przypadku intensywnego harmonogramu pracy.

 3. Logistyka i przygotowanie - Potrzeba dodatkowego czasu na przygotowanie przestrzeni, co może wiązać się z przenoszeniem mebli, dekorowaniem, a nawet tymczasowym przestawieniem pracowników.

 4. Kontrola oświetlenia - W biurach często występują problemy z naturalnym światłem, co może utrudniać stworzenie idealnych warunków do fotografii.

 5. Prawa do prywatności i zgody - Konieczność uzyskania zgód od pracowników na fotografowanie w miejscu pracy, co może być czasochłonne i wymagać dodatkowej administracji.

sesja biznesowa u klienta
sesja biznesowa u klienta


Rekomendacje:

Przy organizacji sesji zdjęciowej w biurze klienta warto wcześniej ocenić przestrzeń pod kątem jej fotograficznych możliwości, ustalić plan działania tak, aby minimalizować zakłócenia w pracy, a także skomunikować i uzyskać niezbędne zgody od zainteresowanych pracowników. Można również rozważyć zaangażowanie profesjonalnego fotografa, który ma doświadczenie w pracy w wymagających warunkach świetlnych i logistycznych.


W dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie pierwsze wrażenie jest często tworzone online, profesjonalnie wykonane zdjęcia biznesowe stają się kluczowym elementem komunikacji marki. Są one wykorzystywane nie tylko na stronach internetowych i w broszurach, ale również w social mediach, newsletterach oraz w materiałach prasowych, gdzie każdy element wizualny pełni rolę ambasadora firmy. Dobre zdjęcia mogą znacząco zwiększyć zaangażowanie odbiorców, poprawiając wizerunek marki i budując jej wiarygodność. Z tego względu, inwestycja w wysokiej jakości sesję zdjęciową przekłada się nie tylko na estetyczny wymiar obecności firmy w internecie, ale także na jej strategiczne cele biznesowe. Właściwie zaplanowane i wykonane zdjęcia umożliwiają skuteczną komunikację z klientami, odzwierciedlając profesjonalizm, wartości oraz tożsamość marki, co jest nieocenione w zdobywaniu przewagi konkurencyjnej na rynku.


Jeśli chcesz, aby Twoja firma wyróżniała się na tle konkurencji za sprawą profesjonalnie wykonanych zdjęć, zachęcamy do zapoznania się z naszym portfolio. Znajdziesz tam przykłady sesji, które przyczyniły się do budowania silnych i pozytywnych wizerunków wielu marek. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zdjęć w biurze, w plenerze czy w specjalnie dobranej lokalizacji, nasze doświadczenie i zaangażowanie w każdy projekt gwarantują zdjęcia, które idealnie komunikują wartości Twojej firmy. Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły i zacznij tworzyć z nami swoją przyszłość już dziś. Wspólnie możemy stworzyć coś wyjątkowego, co pomoże Ci osiągnąć zamierzone cele biznesowe i marketingowe.Comments


bottom of page