top of page

Sesja biznesowa w 2024r.- propozycje miejsc we Wrocławiu.

Sesje zdjęciowe biznesowe są nieodzownym elementem budowania profesjonalnego wizerunku firmy. Nie tylko podkreślają profesjonalizm, ale również pomagają w komunikacji marki, stanowiąc kluczowy element strategii marketingowej. Firmy oraz osoby prywatne decydują się na profesjonalne sesje zdjęciowe, aby wyróżnić się na tle konkurencji, przyciągnąć nowych klientów i zbudować zaufanie. Zdjęcia te są wykorzystywane w różnych materiałach promocyjnych, na stronach internetowych, w social mediach oraz w publikacjach branżowych.


sesja biznesowa
sesja biznesowa

Dlaczego warto wyjść poza studio?

Wykonanie sesji zdjęciowej w terenie, poza tradycyjnym studiem, oferuje szereg korzyści. Przede wszystkim pozwala na prezentację firmy w bardziej naturalnym i autentycznym otoczeniu, co może lepiej odzwierciedlać jej charakter i wartości. Lokalizacje zewnętrzne umożliwiają także uchwycenie unikalnych tła, które mogą wzbogacić wizualną narrację o firmie. Takie otoczenie nie tylko uatrakcyjnia materiały wizualne, ale również może pomóc w komunikowaniu specyficznych wartości, takich jak innowacyjność, ekologia czy lokalne zaangażowanie.


Sesja biznesowa w biurze klienta


sesja biznesowa u klienta
sesja biznesowa u klienta

Oprócz studia i plenerów istnieje jeszcze możliwość zorganizowania sesji zdjęciowej bezpośrednio w biurze klienta. Taka sesja pozwala na pokazanie zespołu w ich codziennym środowisku pracy, co może sprzyjać budowaniu autentycznego obrazu firmy. Zdjęcia wykonane w miejscu działalności firmy pozwalają na subtelne pokazanie infrastruktury, procesów pracy czy nawet korporacyjnej kultury, co może być szczególnie ważne dla klientów i partnerów biznesowych zainteresowanych głębszym zrozumieniem działalności firmy.


Przykłady lokalizacji we Wrocławiu

Stacja Dizajn, Ogród Botaniczny, Centrum Kultury Zamek, Wrocławski Park Technologiczny, czy Sky Tower, to tylko kilka z możliwości, które Wrocław oferuje dla organizacji sesji zdjęciowych. Każde z tych miejsc wnosi coś unikatowego, co może wzbogacić wizualną narrację o Twojej firmie. Wybierając te lokalizacje, można nie tylko zwiększyć estetykę materiałów promocyjnych, ale również skutecznie komunikować kluczowe wartości marki.


Korzystając z różnorodnych lokalizacji do sesji zdjęciowych, firmy mogą lepiej wykorzystać potencjał wizualny i narracyjny, co w długofalowej perspektywie przekłada się na większe zaangażowanie odbiorców i lepsze wyniki w działaniach marketingowych.


1. Stacja Dizajn – Kreatywna przestrzeń w sercu miasta

Stacja Dizajn, z jej industrialnymi elementami i nowoczesnym designem, jest idealnym tłem dla firm pragnących podkreślić innowacyjność i kreatywność. Sesja biznesowa wykonana w tej przestrzeni mogą komunikować nowoczesność i dynamikę, co jest szczególnie ważne dla startupów czy firm technologicznych. Elementy historyczne wplecione w nowoczesne designy mogą także symbolizować szacunek dla tradycji przy jednoczesnym dążeniu do innowacji.


Dostępność: Dostępna przez cały rok, wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Koszt wynajmu: Około 500 zł za godzinę.

Najlepsza pora dnia: Rano, kiedy światło naturalne najlepiej wpada przez duże okna. Wartości komunikowane: Innowacyjność, kreatywność. Idealne dla start-upów i firm technologicznych, zdjęcia mogą pokazywać zespoły w dynamicznych, kreatywnych sesjach brainstormingowych.


2. Ogród Botaniczny – Spotkania w otoczeniu natury

Ogród Botaniczny to idealne miejsce dla firm, które chcą podkreślić swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i troskę o środowisko. Zdjęcia z sesji w otoczeniu bujnej zieleni mogą pomóc w komunikacji wartości ekologicznych. Sesje zdjęciowe wśród rzadkich roślin i pięknych ogrodów mogą również wskazywać na unikalne podejście firmy do biznesu i życia, co jest atrakcyjne w komunikacji z młodszymi pokoleniami konsumentów.


Eco-friendly w Ogrodzie Botanicznym

Zorganizuj sesję podkreślającą zrównoważony rozwój Twojej firmy. Wykorzystaj naturalne tło ogrodu, aby zaprezentować produkty biodegradowalne, odzież z recyklingu, lub pracowników korzystających z ekologicznych rozwiązań (np. picie z wielorazowych kubków).


Dostępność: Najlepiej od wiosny do jesieni.

Koszt wynajmu: 300 zł za sesję.

Najlepsza pora dnia: Późne popołudnie dla złotego światła.

Wartości komunikowane: Zrównoważony rozwój, bliskość natury. Doskonałe dla marek podkreślających ekologiczne wartości, pokazujące pracowników w relaksującym, zielonym otoczeniu.


3. Centrum Kultury Zamek – Historyczne tło dla nowoczesnych idei

Zdjęcia w Zamku Wrocławskim mogą przekazywać wrażenie prestiżu i solidności. Jest to kluczowe dla firm, które chcą podkreślić swoją stabilność, historię i klasę. Wykorzystanie sal o historycznym charakterze dla sesji zdjęciowych może zwiększyć percepcję luksusu i ekskluzywności marki.


Dostępność: Dostępne przez cały rok, wymagana rezerwacja.

Koszt wynajmu: Około 600 zł za sesję.

Najlepsza pora dnia: Poranne godziny dla optymalnego oświetlenia naturalnego wewnątrz.

Wartości komunikowane: Prestiż, solidność. Idealne dla firm szukających historycznego i eleganckiego tła.


4. Wrocławski Park Technologiczny – Innowacje i technologia

Przestrzeń Wrocławskiego Parku Technologicznego, pełna nowoczesnych instalacji, jest idealna do podkreślania innowacyjnego ducha firmy. Zdjęcia zrobione w kontekście nowoczesnych laboratoriów czy biur pełnych gadżetów technologicznych mogą komunikować skoncentrowanie na przyszłości i ciągłym rozwoju, co jest szczególnie ważne dla firm z sektora tech.


Dostępność: Dostępny w dni robocze, wymaga wcześniejszego uzgodnienia.

Koszt wynajmu: W zależności od przestrzeni, około 700 zł za sesję.

Najlepsza pora dnia: Środek dnia, gdy naturalne światło jest rozproszone.

Wartości komunikowane: Innowacja, technologia. Świetne dla firm technologicznych i startupów pokazujących nowoczesność.


5. Sky Tower – Spotkania z widokiem na miasto

Wysoko umiejscowione sale w Sky Tower z panoramą miasta są doskonałym tłem do pokazania aspiracji i globalnych ambicji firmy. Zdjęcia z wysokimi budynkami w tle mogą oddziaływać na odbiorców jako symbol nowoczesności, sukcesu i wysokich standardów, co może przyciągnąć międzynarodowych klientów i partnerów.


Nowoczesne biuro w Sky Tower

Zaprojektuj sesję w nowoczesnym biurowcu, która pokazuje dynamiczną i innowacyjną atmosferę pracy w Twojej firmie. Użyj elementów szklanych, stalowych oraz nowoczesnego designu, aby zobrazować przewagę technologiczną i profesjonalizm.


Dostępność: Cały rok, z wyprzedzeniem rezerwacje.

Koszt wynajmu: 800 zł za godzinę.

Najlepsza pora dnia: Wczesny wieczór, aby uchwycić widoki miasta o zmierzchu.

Wartości komunikowane: Aspiracje, sukces. Idealne dla firm prezentujących globalne ambicje, z zdjęciami na tle panoramy miasta.


6. Narodowe Forum Muzyki (NFM)

Narodowe Forum Muzyki to nowoczesna instytucja kulturalna o wyjątkowej architekturze, która idealnie nadaje się na eleganckie i prestiżowe sesje zdjęciowe. Szklane fasady i nowoczesne wnętrza NFM mogą stanowić tło, które komunikuje nowoczesność, kulturę i otwartość na świat. Zdjęcia w takim otoczeniu mogą pomóc firmom w komunikacji ich zaangażowania w promowanie sztuki i kultury, co jest cenione w wielu branżach.


Dostępność: Wymaga uzgodnień z uwagi na kalendarz wydarzeń.

Koszt wynajmu: Około 1000 zł za sesję.

Najlepsza pora dnia: Wczesne popołudnie, kiedy słońce oświetla wnętrze przez duże okna.

Wartości komunikowane: Kultura, nowoczesność. Idealne dla firm chcących podkreślić swoje zaangażowanie w kulturę.


7. Budynek Biblioteki Uniwersyteckiej

Budynek Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu, ze swoją nowoczesną architekturą i przestronnymi wnętrzami, jest doskonałym miejscem dla firm, które chcą podkreślić swoje związki z nauką i edukacją. Przestrzenie pełne książek i zasobów naukowych mogą stanowić inspirujące tło, które podkreśla wartość wiedzy i ciągłego rozwoju.


Dostępność: Wymagana rezerwacja, najlepiej w dni wolne od zajęć.

Koszt wynajmu: Około 400 zł za sesję.

Najlepsza pora dnia: Rano dla unikania tłoku i korzystania z naturalnego światła.

Wartości komunikowane: Edukacja, rozwój. Doskonałe dla firm edukacyjnych i kulturalnych.


8. Budynek OVO Wrocław

OVO Wrocław to wielofunkcyjny kompleks, który wyróżnia się swoją białą, futurystyczną fasadą. Sesje zdjęciowe w tej lokalizacji mogą przekazywać wizerunek nowoczesności i luksusu. Budynek, oferujący zarówno przestrzenie mieszkalne, jak i biurowe, jest idealnym miejscem dla firm, które chcą pokazać się jako nowoczesne i stylowe.


Dostępność: Dostępny przez cały rok, wymagana rezerwacja.

Koszt wynajmu: Około 900 zł za godzinę.

Najlepsza pora dnia: Późne popołudnie dla dynamicznego światła cienia.

Wartości komunikowane: Luksus, nowoczesność. Idealny dla marek premium i nowoczesnych korporacji.


9. Nowoczesny biurowiec przy Fabrycznej 8

Biurowiec przy ulicy Fabrycznej 8 to przykład nowoczesnej architektury biurowej. To miejsce idealne na zdjęcia w kontekście korporacyjnym, które mają pokazać dynamikę biznesową i nowoczesne podejście do pracy. Wnętrza i fasady tego biurowca mogą służyć jako tło do zdjęć, które mają na celu pokazanie profesjonalizmu i innowacyjności firmy.


Dostępność: W dni robocze, z wyprzedzeniem.

Koszt wynajmu: Około 500 zł za godzinę.

Najlepsza pora dnia: Środek dnia, kiedy światło jest równomierne.

Wartości komunikowane: Profesjonalizm, innowacyjność. Doskonałe dla korporacji i firm B2B chcących pokazać dynamikę biznesową.


Podsumowując, odpowiedni dobór lokalizacji do sesji zdjęciowej i spotkań biznesowych może znacząco wpłynąć na sposób, w jaki firma jest postrzegana. Wybierając jedno z tych miejsc we Wrocławiu, można nie tylko skutecznie komunikować kluczowe wartości marki, ale również zwiększyć jej rozpoznawalność i atrakcyjność na rynku.

Comments


bottom of page