top of page

Wykorzystanie zdjęcia i film z drona w branży nieruchomości i deweloperskiej: Zalety i zasady prawne.zdjęcia i film z drona
zdjęcia i film z drona

W erze cyfrowej, technologia dronów zrewolucjonizowała wiele sektorów, w tym branżę nieruchomości i deweloperską. Zdjęcia i filmy z drona oferują nowe perspektywy, prezentując nieruchomości w niepowtarzalny i przyciągający wzrok sposób. Dzięki nim biura nieruchomości, deweloperzy oraz firmy mogą wyróżnić się na rynku, oferując potencjalnym klientom i inwestorom nie tylko standardowe widoki, ale także te unikalne, z lotu ptaka. Jednak z wykorzystaniem tej technologii wiążą się również pewne zasady prawne, które należy znać i respektować.


Zalety zdjęć i filmów z drona

  1. Unikalna perspektywa: Drony umożliwiają uzyskanie zdjęć i filmów z wysokości, oferując widoki, które są niemożliwe do uzyskania w inny sposób. Dzięki temu możliwe jest zaprezentowanie całego obszaru nieruchomości, jej otoczenia, a także szczegółów, które z poziomu ziemi mogłyby pozostać niezauważone.

  2. Marketingowy magnes: Atrakcyjne wizualizacje to klucz do wyróżnienia się na konkurencyjnym rynku nieruchomości. Zdjęcia i filmy z drona mogą przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, oferując im możliwość zobaczenia nieruchomości z perspektywy, która najlepiej oddaje jej wartość i potencjał.

  3. Dynamiczne prezentacje: Drony umożliwiają tworzenie dynamicznych filmów, które prezentują nieruchomość w ruchu, oddając jej atmosferę i realia otoczenia. Takie filmy mogą być szczególnie pomocne w prezentacji dużych obszarów, takich jak kompleksy mieszkalne, tereny deweloperskie czy nieruchomości komercyjne.


zdjęcia z drona
zdjęcia z drona

Zasady prawne

  1. Licencja pilota drona: Aby legalnie operować dronem w celach komercyjnych, w tym tworzeniu zdjęć i filmów z drona dla branży nieruchomości, konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawnień. Licencja pilota drona wymaga zazwyczaj ukończenia kursu oraz zdania egzaminu.

  2. Przepisy dotyczące przestrzeni powietrznej: Należy być świadomym, że nie wszystkie obszary są dostępne do lotów dronem. Istnieją restrykcje dotyczące przestrzeni powietrznej, a także wymagania dotyczące wysokości i zasięgu lotów.

  3. Prywatność i ochrona danych: Podczas wykonywania zdjęć i filmów z drona należy również respektować prawa do prywatności osób znajdujących się na nagrywanych terenach. Wymaga to odpowiedniej uwagi i potencjalnie uzyskania zgody od osób, których wizerunek może zostać uchwycony.

  4. Konsekwencje karne za nieprzestrzeganie przepisów: Latanie dronem bez wymaganych uprawnień lub naruszenie przepisów dotyczących przestrzeni powietrznej może skutkować konsekwencjami karnymi, w tym grzywnami czy nawet konfiskatą sprzętu.


Nasze atuty

My jako firma posiadamy nie tylko najnowsze modele dronów, ale również wszelkie licencje pozwalające na legalny lot komercyjny. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom pełną paletę usług związanych z fotografią i filmowaniem z drona, zapewniając jednocześnie, że wszystkie nasze działania są w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami. Nasza wiedza i doświadczenie w zakresie przepisów lotniczych i prawnych pozwalają nam na bezproblemowe realizowanie zleceń, eliminując ryzyko potencjalnych komplikacji dla naszych klientów.


film z drona
film z drona

Korzystając z naszych usług, klienci mogą być pewni, że otrzymują nie tylko wysokiej jakości materiał wizualny, ale także gwarancję, że cały proces odbywa się z należytą starannością i zgodą z aktualnymi wymogami prawnymi. To dodatkowo podnosi wartość oferowanych przez nas usług, stawiając nasze realizacje na najwyższym poziomie profesjonalizmu.


Podsumowanie

Wykorzystanie zdjęć i filmów z drona w branży nieruchomości i deweloperskiej oferuje szereg korzyści, od unikalnych perspektyw po zwiększenie atrakcyjności oferty. Jednak równie ważne jest zrozumienie i przestrzeganiezwiązanych z tym przepisów prawnych, aby uniknąć potencjalnych problemów. Posiadanie odpowiedniej licencji, znajomość restrykcji dotyczących przestrzeni powietrznej oraz szacunek dla prywatności i ochrony danych to kluczowe aspekty, które należy uwzględnić przy planowaniu i realizacji zdjęć oraz filmów z drona w kontekście nieruchomości.


Inwestycja w technologię dronów i zdobycie niezbędnych uprawnień to nie tylko krok w kierunku unikatowych i przyciągających uwagę prezentacji nieruchomości, ale także wyraz odpowiedzialności i profesjonalizmu. Dzięki temu deweloperzy, biura nieruchomości oraz inne firmy mogą nie tylko wyróżnić się na rynku, ale również budować zaufanie wśród klientów, prezentując nieruchomości w sposób zarówno innowacyjny, jak i zgodny z obowiązującymi regulacjami.


Zachęcamy do korzystania z tej innowacyjnej technologii, pamiętając jednocześnie o konieczności przestrzegania odpowiednich przepisów i uzyskiwania wymaganych uprawnień. Zdjęcia i filmy z drona mogą znacząco przyczynić się do sukcesu w branży nieruchomości, oferując klientom niezapomniane wrażenia i dostarczając deweloperom oraz firmom narzędzi, które pomogą im się wyróżnić w coraz bardziej konkurencyjnym świecie nieruchomości.


 

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych unikalnym i profesjonalnym przedstawieniem swojej nieruchomości, by zapoznali się z naszym bogatym portfolio. Prezentuje ono szeroki zakres realizacji, które podkreślają piękno i wyjątkowość każdej nieruchomości z perspektywy nieosiągalnej dla tradycyjnych metod. Nasze doświadczenie i zaangażowanie w tworzenie wysokiej jakości zdjęć oraz filmów z drona sprawiają, że jesteśmy doskonałym partnerem w promowaniu Twojej oferty nieruchomości.


Jeśli marzysz o tym, aby Twoja nieruchomość została zaprezentowana w sposób, który zwróci na nią uwagę i oczaruje potencjalnych klientów oraz inwestorów, nie szukaj dalej. Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły współpracy i pozwól nam wykorzystać naszą pasję oraz technologię do stworzenia niepowtarzalnych wizualizacji, które w pełni oddadzą charakter i potencjał Twojej nieruchomości. Z nami Twoja oferta wybije się na tle konkurencji, przyciągając zainteresowanie i zachwyt. Zapraszamy do kontaktu i zlecenia nam wykonania profesjonalnych zdjęć oraz filmów z drona. Razem osiągniemy sukces, prezentując Twoją nieruchomość w najlepszym świetle.

Comments


bottom of page